Logo
 
Standard Arama
Standard Arama Sisteme Giriş
Standard Detayı
İptal Standard
TÜRK STANDARDI
TS No : TS ISO 12006-2      
Kabul Tarihi : 30.09.2019
İptal Tarihi : 19.03.2020
Hazırlık Grubu : Teknik Kurul
Doküman Tipi :
Yürürlük Durumu : H (İptal Edilmiş Standard/Withdrawn standard)
Başlık : Bina inşaatı - İnşaat işleri ile ilgili bilgilerin organizasyonu - Bölüm 2: Sınıflandırmanın çerçevesi
Başlık (İng) : BIM, Building Information Modeling, Buildings, Civil engineering, Classes, Classification systems, Construction, Construction operations, Data, Data bases, Data exchange, Data objekt, Definitions, Documentation, Documentation systems, Documents, Information, Information interchange, Information systems, Technical documents, Information exchange
Kapsam : ISO 12006 serisine dahil bu standartta, yapıların bulunduğu çevrenin sınıflandırma sistemlerinin geliştirilmesi için bir çerçeve tanımlanmıştır. Bu standartta, form veya fonksiyon gibi belirli görüntülere göre, bir dizi bilgi nesnesi sınıfı için önerilen, tariflerle desteklenmiş bir sınıflandırma tablosunun başlıkları tanımlanmıştır. Bu standartta, her tabloda yer alan, bir bina bilgi modeli gibi bir sistem ve alt sistem serisi olarak nesne sınıflarının nasıl sınıflandırılacağı gösterilmiştir.
Kapsam (İng) : This part of ISO 12006 defines a framework for the development of built environment classification systems. It identifies a set of recommended classification table titles for a range of information object classes according to particular views, e.g. by form or function, supported by definitions. It shows how the object classes classified in each table are related, as a series of systems and sub-systems, e.g. in a building information model.
Yerine Geçen : TS EN ISO 12006-2 :2020;  
Yararlanılan Kaynak : ISO 12006-2:2015
Uluslararası Karşılıklar : 12006-2-EQV
ICS Kodu : 91.010.01 Yapı Endüstrisi (Genel)
Atıf Yapılan STD : : (ISO 22274);;  
Cen/Cenelec : ISO
Dili : en
Renk Durumu : Siyah-Beyaz
Uygulama Durumu : Yürürlükten kaldırıldı (Withdrawn Standard)
Sayfa Sayısı : 33
Fiyatı : 76,00 EURO  (2.491,33 TL + %10 Kdv)
Çakışan Standart Varsa İptal Tarihi (DOW)-